درباره امان نقش جهان

شرکت فنی مهندسی امان نقش جهان با هدف تولید قطعات بسته بندی، جهت بسته بندی قطعات فولادی، خانگی و ساختمانی و … در سال 1383 تاسیس گردید.
در ابتدا تولید اسلیو یا کر مقوایی فشرده یا لولۀ مقوایی فشرده قطور را جهت محافظت از کلاپس(تخم مرغی) شدن رول های فولادی شروع و سپس تولید محافظ لبۀ لمینیتی (نبشی لمینیتی) جهت محافظت از پاره شدن لفاف بسته بندی رول های (کویل های) فولادی را آغاز نمود.


پس از آن تولید نبشی مقوایی (محافظ لبه) به صورت صاف و مدور جهت بسته بندی کویل ها و نبشی های فولادی و قطعات ساختمانی همچون کاشی و سرامیک، سنگ، شیشه و بسته بندی لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال، فریزر و در صنایع بهداشتی، مواد غذایی مانند انواع محصولات غذایی آماده (کنسروی) و صادرات میوه و به عبارت دیگر هر جسم ارزشمند که لبه های بسته بندی آن نیاز به مقاومت را داشته باشد و یا اینکه نخواهیم از کارتن استفاده نماییم را آغاز نمود، بدینگونه که از نبشی مقوایی در گوشه ها استفاده کرده و سپس لفاف بسته بندی یا شرینگ را روی کل سطح آن می کشیم، و در حال حاضر مشغول نصب تجهیزات مربوط به تولید نبشی پلاستیکی صاف و مدور می باشد که در آینده نزدیک به تولید آن دست خواهیم یافت و در موارد مصرف آن می توان از بسته بندی کویل های فولادی در لبه ها را نام برد، که برای جلوگیری از ضربه خوردن به کویل در هنگام حمل و نقل استفاده کرد.
1- نبشی لمینیتی یا محافظ لبۀ لمینیتی از لایۀ مقوایی فشرده در وسط و دو لایه P.E در دو طرف تشکیل شده است که لایه های P.E روی مقوای فشرده کوت شده و کاملاَ محکم می باشد که مقوای فشرده را واتر پروف نموده است. مورد استفاده آن در بسته بندی هایی است که در رطوبت و باران قرار می گیرند و می تواند به صورت صاف و مدور باشد. ابعاد لبه آن از 30 تا 200 میلیمتر و بیشتر و طول آن بنا به سفارش قابل دسترسی است.
2- نبشی مقوایی یا محافظ لبۀ مقوایی مطابق شکل روبرو، که از تعداد لایۀ مقوایی فشرده در وسط و یک روکش مقوایی نازک که کاملاَ به اطراف آن پیچیده شده است ساخته می شود و بنا به سفارش و مورد مصرف آن تعداد لایه ها اضافه یا کم می گردد. ابعاد لبۀ آن از 30 تا 100 میلیمتر قابل تولید است و طول آن بنا به سفارش قابل دسترسی است.
3- اسلیو یا کر مقوایی فشرده(لولۀ مقوایی فشرده) که مورد استفاده آن در صنایعی است که قابلیت پیچانده شدن مواردی چون کاغذ، مقوا چه به صورت کویل و چه به صورت شیت و همچنین ورق آهن ورق رنگی، سیم، کابل دارند. قطر داخلی آن از 30 تا 610 میلیمتر قابل تولید و ضخامت آن بنا به سفارش قابل دسترسی است، طول آن برای قطرهای داخلی بالاتر از 150 و حداکثر 1280 میلیمتر و برای قطرهای پایین تر بنا به سفارش مشتری قابل تولید است.
4- نبشی پلاستیکی یا محافظ لبۀ پلاستیکی که از جنس P.P می باشد در صنایعی مورد مصرف است که هنگام حمل و نقل از ضربات جانبی به محصول جلوگیری نماید مانند لبۀ کویل های فولادی و شیت های فولادی که ابعاد لبۀ آن 60 تا 80 میلیمتر و ضخامت 3 تا 4 میلیمترو طول به سفارش مشتری می باشد همچنین در دو نوع صاف و مدور قابل تولید است.

اسامی:
1- بسته بندی در صنعت فولاد و فلزات
2- محافظ لبۀ صنعتی
3- محافظ لبۀ مقوایی،کاغذی، پلاستیکی
4- اسلیو، کر مقوایی فشرده، لولۀ مقوایی فشرده
5- نبشی مقوایی، لمینیتی، پلاستیکی